گزارشی از فعالیت‌های پرسال همسو با کمپین نفس در مقابله با بحران کرونا

به گزارش روابط عمومی هولدینگ پرسال، این شرکت همگام با کمپین نفس(پویش فعالین اقتصادی کشور برای عبور از بحران کرونا) از اسفند ماه سال 1398 عملیات آگاهی بخشی، کمک رسانی و حمایتی از کادر درمان کشور را شروع نموده و همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

پس از اعلام عمومی شیوع ویروس کوید-19 در ایران، کمپین نفس با بهره‌گیری از توان و منابع بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برای مقابله با این ویروس آغاز به کار کرد.

کرونا علاوه بر سلامت انسان‌ها پیامدهای اجتماعی و اقتصادی زیادی را نیز در پی داشته و خواهد داشت. یکی از اهداف کمپین نفس نیز کمک به کسب و کارها و فعالین اقتصادی است که شکنندگی بیشتری نیز دارند. مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی این تعهد را در آنان ایجاد کرده است که با یکدیگر برای کمک در حل مشکلات بخش خصوصی وارد میدان شده و همچنین برای باز نگه داشته شدن مرزها بر تجارت خارجی کشور و کمک به استقرار تمهیدات بهداشتی و پروتکل‌های قرنطینه در مبادی صادراتی اقدام کنند.

این مهم مستلزم مشارکت فعال و همکاری بخش‌های مختلف و نبود تضاد منافع در میان آنان است که با حفظ شفافیت در عمل به بهبود شرایط کشور کمک خواهد کرد. این کمپین تاکنون توانسته است در راستای آگاهی‌بخشی درباره ویروس کرونا، اطلاع رسانی و همچنین امدادرسانی در این زمینه اقدامات شایانی انجام دهد.

از اولین روزهای اسفند که کمپین نفس کار خود را شروع کرد، بالاترین اولویت‌ را تامین لوازم و اقلام حفاظتی کادر درمانی کشور و بعد از آن تامین تجهیزات و کالاهای سرمایه‌ای بیمارستانی مورد نیاز در بخش‌های کرونا قرار داده است و با سرعت و بهره گرفتن از اعتبار و روابط فعالان اقتصادی عضو کمپین اقلام مورد نیاز کادر و مراکز درمانی را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت تولید، تامین و توزیع نماید. از آن جمله می‌توان به تولید لباس‌های ایزوله کرونا و گان بیمارستانی، تهیه و توزیع ژل ضدعفونی کننده با کمک شرکت‌های آرایشی بهداشتی کشور و تامین ماسک و سایر لوازم حفاظتی کادر درمان نام برد.

هولدینگ پرسال نیز افتخار دارد در راستای مسئولیت اجتماعی خود، از ظرفیت و پتانسیل خود در همه سطوح سازمان در همراهی با کمپین نفس بهره ببرد. پرسال از همان روزهای آغازین تشکیل کمپین به آن پیوست و آگاهی‌بخشی، اطلاع‌رسانی و کمک به هموطنان خود را از این طریق پیگیری نمود. پرسال با توزیع بیش از دو هزار بسته بهداشتی، شامل ماسک و مایع ضدعفونی کننده در میان اقشار آسیب‌پذیر کشور، کمر همت بر حفظ سلامتی هموطنان خود در استان تهران و همچنین مناطق روستایی تحت فعالیت خود در استان سیستان و بلوچستان بسته است. توزیع این اقلام در بیش از ده سازمان مردم نهاد از جمله ‌انجمن حمایت از کودکان کار، خانه خورشید، جمعیت طلوع بی نشانها و بسیاری از انجمن‌های فعال حاشیه شهر تهران صورت گرفت. همچنین پرسال علاوه بر کلیه کمک‌های پشتیبانی و اجرایی از اسفند ماه و در تمام روزهای تعطیل سال نو، یک میلیارد ریال کمک مالی نیز به کمپین نفس داشته است تا سهمی در سلامت مردم ایران داشته باشد.

امید است تا با این همراهی هم بحران کنونی را پشت سر گذاشته و باامید، پرشور و قدرتمند به شرایط عادی بازگردیم.