مسئولیت اجتماعی شرکت پرسال؛ حامی پویش ایران من

PERSOL_CSR_3
porsal%20mohr2
93a8dafa-f5c6-4892-9a79-a729fad1fd0f
DSC_0352

 

شرکت پرسال از آغاز راه اخلاق مداری در حوزه کسب‌و‌کار را سرلوحه خود قرار داده و تلاش کرده است با نگاهی جامع و پایدارتر به سوی کسب‌و‌کار مسئولانه حرکت کند؛ اقدامی که از طریق فعالیت‌های مسئولیت‌جویانه در قبال مشتری، جامعه و محیط‌زیست ممکن شده است. پرسال معتقد است بسیاری از مشکلات جامعه ایران به دلیل کمبود آگاهی و دانش افراد بوده و فقر آموزشی و فرهنگی سبب‌ساز فقر اقتصادی در بسیاری از نقاط کمتر برخوردار کشور شده است. تیم مسئولیت اجتماعی پرسال، با اعتقاد به اینکه کلید رشد و توسعه ملی توسعه انسانی است، وظیفه اخلاقی و انسانی خود را در این می‌دانند که با کمک مشاوران آزموده و همچنین کانون‌های مردم‌نهاد و سمن‌های فعال کشور در این راستا گام برداشته و سهمی هرچند کوچک در نشر دانش و آگاهی به خصوص در میان کودکان و نوجوانان داشته باشند.

در این راستا شرکت پرسال پروژه مسئولیت اجتماعی خود را با هدف توسعه آموزشی پایدار از سال 1392 آغاز کرده و در نظر دارد این پروژه را در چند سطح و چند گام با شتابی بیش از پیش در پی بگیرد.

شرکت پرسال پس از انجام پروژه مسئولیت اجتماعی خود در بافق و اقداماتی همچون هوشمندسازی مدارس در این شهرستان، تجهیز کتابخانه سیار روستایی و برگزاری کارگاه‌های آموزش حفظ محیط زیست، به عنوان حامی مالی و معنوی «پویش ایران من» هدایت و راهبری ساخت  100 مدرسه در نقاط کمتر برخوردار ایران را در دست گرفت و به جریان‌ساز حرکتی هماهنگ و فراگیر در راستای توسعه سیستم آموزشی کشور از سوی بخش خصوصی ایران تبدیل شد. «ایران من» تاکنون موفق به ساخت بیش از 60 مدرسه در روستاهای مرزی سراسر ایران شده است.

پرسال همچنین مفتخر است پویش ایران من را در پروژه ساخت اولین مدرسه توسعه پایدار ایران در چابهار همراهی نماید. این مدرسه که در روستای «سیدبارجدگال» در حال ساخته‌شدن است، مهم‌ترین بخش از پروژه عظیم پویش ایران من در راستای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی این منطقه است. مدرسه توسعه پایدار ایران من علاوه بر محلی برای آموزش کودکان، کانونی برای کارآفرینی است و همه اهالی روستا می‌توانند با حضور در مدرسه و مشارکت فعالانه، نقشی مؤثر در روند توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه خود ایفا کنند.

از آنجا که توسعه امری زمان‌بر و نیازمند انجام مطالعات عمیق اجتماعی است، تیم مسئولیت اجتماعی پرسال آغازگر طرح تسهیل‌گری توسعه در سیدبار بوده و با احیای هنر بومی این منطقه (سوزن‌دوزی)، اولین قدم به سمت توسعه اقتصادی را با ثبت برند بانوک برداشته است. هم‌اکنون بیش از 100 زن و دختر بلوچ با فروش آثار سوزن‌دوزی خود چرخ توسعه را در این روستا به حرکت درآورده‌اند. 

 

http://iran-e-man.ir/

https://t.me/iraneman_org