برگزاری کارگاههای آموزشی حفظ محیط زیست در مدارس روستایی بافق

bafghn2

کارگاه های آموزشی حفاظت از محیط زیست توسط تیم مسئولیت اجتماعی شرکت پرسال در تعدادی از مدارس روستایی شهرستان بافق برگزار شد.

اجرای برنامه های آموزشی فرهنگی در این مدارس با هدف ایجاد حساسیت در خصوص مسائل زیست محیطی و انگیزه‌های لازم برای حمایت از محیط زیستشان برای این کارگاهها در نظر گرفته شد.

در این کارگاه ها به مباحثی در زمینه های چگونگی حفظ محیط زیست، گونه های در حال انقراض کشور و منطقه از جمله یوزپلنگ آسیایی، خشکسالی و بحران آب در کشور، زباله و بازیافت به همراه نمایش فیلم و انیمیشن در این خصوص پرداخته شد و هدایایی از طرف شرکت پرسال به دانش اموزان تقدیم شد. در پایان هر کارگاه با تشکیل کارگروه زیست محیطی در هر مدرسه تلاش شد تا  دانش‌آموزان را با رویکرد مشارکتی با مقوله محیط‌زیست آشنا شوند.

 این برنامه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در تاریخ 24 تا 29 آبان در سه روستاهای کوشک، بساب، دولت آباد و مبارکه بافق با همراهی کتابخانه سیار و کانون پرورش فکری شهرستان بافق برگزار شد.

لازم به ذکر است در روز سه شنبه مورخ 28 آبان مراسم اهدای هزار جلد کتاب به کتابخانه سیار شهرستان بافق توسط دکتر پدرام سلطانی نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با حمایت مالی شرکت پرسال در مدرسه شهید صدر مبارکه با حضور جمعی از مسئولین استان و شهر برگزار شد.