اهدای 1000 جلد کتاب به کتابخانه سیار بافق

newssbafgh

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی مراسم اهدای 1000 جلد کتاب به کتابخانه سیار بافق با حمایت مالی شرکت پرسال، صبح سه شنبه مورخ 27 آبان در مدرسه شهید صدر مبارکه بافق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پرسال؛ در این آیین که باحضور معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، معاون فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق و جمعی از مسئولان برگزار شد،"پدرام سلطانی" نائب ریس اتاق بازرگانی ایران بیش از هزار جلد کتاب به کتابخانه سیار روستایی بافق اهدا نمود .

در این مراسم دکتر سلطانی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، اهدای کتاب به کتابخانه سیار روستایی بافق را ادای دین کوچکی به کودکان بافقی در جهت افزایش دانش آنها دانست. نائب رئیس اتاق بازرگانی طی صحبتی برای دانش آموزان عنوان داشتند: کشور ایران در مسابقه جهانی با کشورهای دیگر زمانی موفق خواهد بود که دانش و سواد افراد آن کشور بیشتر باشد و این دانش با مطالعه و کتاب خواندن بیشتر خواهد شد.و در آینده کودکانی موفق تر خواهند بود که بیشتر مطالعه کرده باشند.

سلطانی با اشاره به اهدای بیش از 500 کتاب با عناوین محیط زیستی به کتابخانه سیار، با یادآور شدن به موقعیت حساس بافق در حفظ گونه های جانوری نظیر یوز ایرانی،پلنگ و...افزود: یک شهر و کشور سالم جایی است که افراد از دوران کودکی به مسائل محیط زیستی آن توجه کنند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی با توجه دادن کودکان به مسئله کم آبی و بحران آب در ایران از آنها خواست با صرفه جویی در مصرف آب و با مراقبت از عناصر حیات زیستی محیط زیبا، تمیز و سالمی برای زندگی و آیندگان داشته باشیم.

همچنین سلطانی خطاب به مسئولین حاضر در مراسم، با ابراز خوشحالی از توفیق حضور دوباره در بافق عنوان کردند شرکت پرسال به عنوان بنگاه اقتصادی کشور و شرکتی که از سال گذشته شروع به سرمایه گذاری در بافق نموده است وظیفه خود می داند که مسئولیت اجتماعی خود را نسبت به جامعه و طبیعت بافق ادا کند. شرکت پرسال مسئولیت خود را در توان افزایی فرهنگی، آموزشی و فرهنگی کشور خود به خصوص مناطق محروم می‌داند. بدین جهت پس از اهدا رایانه و هوشمند سازی برخی مدارس بافق همزمان با هفته کتاب، اهدا کتاب به کتابخانه سیار را مد نظر قرار داده است.

معاون اتاق بازرگانی در ادامه با توجه دادن مسئولین به وابسته بودن اقتصاد بافق به ذخایر معدنی افزود باید به کودکان آموزش دهیم تا با افزایش دانش و پرورش خلاقیتشان بتوانند برای آینده شهرشان قبل از تمام شدن این ذخایر برنامه ریزی کنند و پیش به سوی تولید دانش و کار گام بردارند.
گفتنی است قصه گویی در خصوص سرگذشت یوز ایرانی و اهدای کتاب به دانش آموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود