افتتاح چهار مدرسه «ایران من» در خراسان شمالی

به همت شرکت پرسال و سایر اعضای بخش خصوصی انجام شد: 

افتتاح چهار مدرسه «ایران من» در خراسان شمالی

 

839e76c4 2921 41c8 b976 8e2bd7a1d7d3

با حمایت جمعی از فعالان و کارآفرینان بخش خصوصی، چهار مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» در روزهای دوم و سوم مرداد ۱۳۹۸ در روستاهای تابعه بجنورد در استان خراسان شمالی افتتاح شد.

مدارس «ایران من ۳۳» در روستای خندق‌لو در شهرستان بجنورد، «ایران من ۳۴» در روستای حیدرآباد از توابع بخش راز و جرگلان، «ایران من ۳۵» در روستای دشت‌ شهرستان گرمه و «ایران من ۳۶» در روستای سوخلی، شهرستان مانه و سملقان ساخته شده‌اند.

در مراسم افتتاح این مدارس که روز چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۸ با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی کشور و نیکوکاران «پویش ایران من» در مدرسه روستای سوخلی برگزار شد، پدرام سلطانی «مؤسس پویش ایران من» اظهار کرد: معضل بی‌‌مهارتی که امروز کسب‌‌وکارهای اقتصادی بسیاری را تحت تأثیرات منفی خود قرار می‌دهد، ریشه در چرخه معیوب بی‌سوادی در کشور دارد.

وی افزود: با وجود نیاز مبرم اقتصاد کشور به سرانه آموزشی در کشور ما همچنان ۴۰ میلیون متر مربع از استانداردهای حداقلی آموزش و پرورش عقب است و بیش از یک سوم مدارس موجود در کشور از استانداردهای مدرسه‌سازی فاصله عمیقی دارند. این مسئله نشان می‌دهد که با وجود رسیدن به مرحله چهارم توسعه، باید به مرحله اول توسعه برگردیم تا با رفع شکاف‌های آموزشی موجود میان مرکز و پیرامون، با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قدم برداریم .

سلطانی نقش‌آفرینی بخش خصوصی در رفع شکاف‌های آموزشی را از دلایل اصلی شکل‌گیری پویش ایران من دانست و افزود: این پویش در مرحله نخست و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهز مدارس کشور، ساخت ۱۰۰ باب مدرسه را در دستور کار قرار داده است. ما در طول چهار سال گذشته موفق به ساخت و افتتاح 78 مدرسه در نقاط کمتر برخوردار شده‌ایم و این موفقیت را مرهون حمایت کارآفرینان و فعالان اقتصادی هستیم .

وی اضافه کرد: بقیه مدارس درحال ساخت نیز تا پایان امسال تکمیل و به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحویل می‌شود .

لازم به ذکر است، مدارس ساخته شده در روستاهای خندق‌لو و دشت گرمه سه کلاسه هستند و هر کدام از آنها به ۸۰ و ۶۰ نفر از دانش‌آموزان خراسانی خدمات آموزشی ارائه می‌کنند. مدارسی که در روستاهای حیدرآباد و سوخلی افتتاح شدند دوکلاسه هستند و به ترتیب ۸۰ و ۵۰ نفر ظرفیت دارند. پیش از این نیز در سال ۱۳۹۶ مدرسه دیگری با نام «ایران من ۲۰» در روستای کهنه‌جلگه در خراسان شمالی افتتاح شده که دارای ۶ کلاس درس است .

شرکت پرسال به عنوان حامی مالی و معنوی «پویش ایران من» هدایت و راهبری ساخت  100 مدرسه در نقاط کمتر برخوردار ایران را در دست گرفته و به جریان‌ساز حرکتی هماهنگ و فراگیر در راستای توسعه سیستم آموزشی کشور از سوی بخش خصوصی ایران تبدیل شده است.

این پویش تاکنون موفق به بهره‌برداری از 78 مدرسه در 18 استان کمتر توسعه یافته کشور شده است.