افتتاح پنج مدرسه ایران من در استان گیلان

افتتاح پنج مدرسه ایران من در استان گیلان

پنج مدرسه ساخته‌شده از سوی پویش «ایران من» با حضور نایب رئیس اتاق بازرگانی در شهرستان تالش در استان گیلان به بهره‌برداری رسید.

Persol CSR

به گزارش روابط عمومی پویش ایران من، مدرسه «ایران من 81» در مراسمی که روز چهارشنبه 22 شهریور در روستای «بیل‌یابین» واقع در شهرستان تالش برگزار شد، با حضور پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران؛ هادی تیزهوش تابان، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه؛ اوسط اکبری مقدم، مدیرکل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس؛ زهرا گیتی‌نژاد، مدیر خیریه مهر گیتی و جمع دیگری از مسئولان استانی افتتاح گردید.

پدرام سلطانی، مؤسسه پویش ایران من در مراسم افتتاح مدارس دوکلاسه و سه‌کلاسه ایران من اظهار کرد: اگرچه دولت‌های مختلف از ابتدای انقلاب اسلامی تلاش‌های زیادی در جهت رفع شکاف عدالتی موجود در سیستم آموزشی کرده‌اند، با این حال موانع زیادی همچون وسعت کشور و کمبود منابع، ما را از رفع نیازهای آموزشی دانش‌آموزان سراسر کشور بازداشته است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی با تأکید بر ضرورت توجه به فقر فرهنگی و آموزشی در کنار مسائل اقتصادی در مسیر توسعه، گفت: امروز حامیان پویش ایران من و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی به این مسئله ایمان آورده‌اند که سرمایه‌گذاری روی آموخته‌های نسل آینده با ارزش‌ترین و پرثمرترین فعالیت اقتصادی است. ما با سرمایه‌گذاری روی عدالت آموزشی کاری می‌کنیم که نسل آینده بتوانند اقدامات فعالان اقتصادی در راستای توسعه اقتصادی را ادامه دهند و روند توسعه را تقویت کنند.

وی درباره دلیل انتخاب نام «ایران من» برای مدارس ساخته شده با حمایت فعالان اقتصادی گفت: معمولا در پروژه‌های مدرسه‌سازی، اسامی خیرین و نیکوکارانی را که از ساخت مدارس حمایت کرده‌اند روی مدارس می‌گذارند، این در حالی است که در پویش مدرسه سازی «ایران من»، کلیه مدارس مزین به نام ایران عزیز خواهند شد تا همه دانش‌آموزان از هر قوم و نژادی بدانند این وطن متعلق به همه آنهاست و باید روی مشترکات‌شان با یکدیگر سرمایه‌گذاری کنند نه تفاوت‌هایشان.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به هزینه 221 میلیون تومانی این پنج باب مدرسه در گیلان ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال مدارس باقی‌مانده از یکصد مدرسه‌ای که پویش ایران من تعهد کرده است، در سراسر کشور ساخته و تحویل آموزش و پرورش شود. 

در ادامه پروژه افتتاح مدارس ایران من در استان گیلان، مدارس «ایران من 82» در روستای تنگاب، «ایران من 83» در روستای لوعاچل، «ایران من 84» در روستای لیسارا و «ایران من 85» در روستای علیه سرا، نیز پنجشنبه 22 شهریور افتتاح شدند.  

پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال 1393 با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده است. این پویش در 18 استان محروم و کمتر توسعه یافته کشور احداث 100 مدرسه ابتدایی را در دستور کار دارد؛ که بیش از 40 مدرسه در این طرح به بهره‌برداری رسیده است.