افتتاح شش مدرسه «ایران من» در استان آذربایجان شرقی

افتتاح شش مدرسه «ایران من» در استان آذربایجان شرقی

PERSOL CSR

شش مدرسه ساخته شده از سوی پویش «ایران من» در روستاهای «نمنق»، «اروج»، «نظرکندی»، «کرداحمد»، «پهناور» و «دلیقیز» در استان آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی پویش ایران من، پدرام سلطانی در مراسم افتتاح این مدارس که با حضور مسئولان آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مسئولان سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، اهالی و دانش‌آموزان برگزار شد، گفت: با وجود تلاش‌های دولت در راستای رفع شکاف عدالتی در سیستم آموزشی، موانعی همچون وسعت کشور و کمبود منابع، فاصله ما را با نقطه مطلوب طولانی کرده است.

نایب رئیس اتاق ایران ضمن تأکید بر نیاز مبرم سیستم آموزشی به همراهی بخش خصوصی در حوزه عدالت آموزشی مطرح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی پویش ایران من، فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی به این مسئله ایمان آورده‌اند که سرمایه‌گذاری روی آموخته‌های نسل آینده با ارزش‌ترین و پرثمرترین فعالیت اقتصادی است. بنابراین هدف فعالان اقتصادی‌ای که از ابتدا پویش ایران من را در مدرسه‌سازی یاری کرده‌اند، سرمایه‌گذاری در توسعه کشور بوده است.

مؤسس پویش ایران من همچنین اظهار کرد: قدم نهادن در مسیر توسعه نیازمند توجه به فقر فرهنگی و آموزشی در کنار مسائل اقتصادی به ویژه در مناطق محروم است. از همین رو حامیان پویش ایران من با سرمایه‌گذاری روی عدالت آموزشی کاری می‌کنند که نسل آینده بتوانند اقدامات فعالان اقتصادی در راستای توسعه اقتصادی را ادامه دهند و روند توسعه را تقویت کنند.

سلطانی درباره دلیل انتخاب نام «ایران من» برای مدارس ساخته شده با حمایت فعالان اقتصادی گفت: معمولا در پروژه‌های مدرسه‌سازی، اسامی خیرین و نیکوکارانی را که از ساخت مدارس حمایت کرده‌اند روی مدارس می‌گذارند، این در حالی است که در پویش مدرسه سازی «ایران من»، کلیه مدارس مزین به نام ایران عزیز خواهند شد تا همه دانش‌آموزان از هر قوم و نژادی بدانند این وطن متعلق به همه آنهاست و باید روی مشترکات‌شان با یکدیگر سرمایه‌گذاری کنند نه تفاوت‌هایشان.

در پروژه افتتاح مدارس ایران من در استان آذربایجان شرقی، مدارس «ایران من 17» در روستای نمنق، «ایران من 18» در روستای اروج، «ایران من 14» در روستای نظرکندی، «ایران من 15» در روستای کرداحمد، «ایران من 16» در روستای پهناور و «ایران من 19» در روستای دلیقیز، نیز پنجشنبه 25 مرداد و جمعه 26 مرداد افتتاح شدند.