افتتاح مدارس ایران من در استان گلستان

به همت پویش مدرسه‌سازی ایران من انجام شد:

افتتاح سه مدرسه «ایران من» در استان گلستان 

 

cd5f9b42 6c72 4fd4 8860 56878796cfb0

سه مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» با حمایت فعالان بخش خصوصی، در روزهای ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در روستاهای استان گلستان افتتاح شد.

مدرسه «ایران من 86» در روستای ایشانلر از توابع گنبد کاووس، «ایران من 87» در روستای قدونه علیا از توابع کلاله و «ایران من 88»  در روستای آق بند گنبدکاووس ساخته شده است.

پدرام سلطانی در مراسم افتتاح مدرسه روستای آق بند گنبدکاووس گفت: پویش ایران من در مرحله نخست و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهز مدارس کشور، ساخت 100 باب مدرسه را در دستور کار قرار داده است.

سلطانی با بیان اینکه این مدارس به صورت مشارکتی با سازمان نوسازی مدارس، توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی در 19 استان محروم و مرزی احداث می شود، افزود: تاکنون 73 مدرسه از 100 مدرسه وعده داده شده به بهره‌داری رسیده است.

او اضافه کرد: بقیه مدارس درحال ساخت نیز تا پایان تابستان امسال تکمیل و به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحویل می‌شود.

سلطانی گفت: نگاه این پویش در احداث مدارس مشارکتی، توسعه آموزشی و فرهنگی به عنوان زیرساخت مهم توسعه اقتصادی کشور است.  تمامی مدارسی که توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی احداث می‌شوند به نام این پویش نامگذاری می‌شود تا فارغ از نگاه قومی و مذهبی، علاقه به ایران را بیش از پیش در نسل آینده این سرزمین تقویت کند.

در بخش دیگری از این مراسم، مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس طی سخنانی گفت: مدرسه 6 کلاسه روستای آق بند که توسط پویش ایران من ساخته شده، دارای 6 کلاس درس و زیربنای 487 متر مربع است.

کمال الدین نظرنژاد افزود: برای ساخت این واحد آموزشی که 176 دانش آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی دارد، 10 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده که دو میلیارد و 500 میلیون ریال آن توسط پویش ایران من و بقیه آن از محل اعتبارات نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تامین شده است.

وی گفت: واحد آموزشی 3 کلاسه روستای «ایشانلر» گنبدکاووس نیز با زیربنای 264 مترمربع و هزینه 6 میلیارد ریال احداث شده است. از هزینه عملیات اجرایی این واحد آموزشی مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال توسط پویش ایران من و مبلغ چهار میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان نوسازی تامین شده است.

شرکت پرسال به عنوان حامی مالی و معنوی «پویش ایران من» هدایت و راهبری ساخت  100 مدرسه در نقاط کمتر برخوردار ایران را در دست گرفته و به جریان‌ساز حرکتی هماهنگ و فراگیر در راستای توسعه سیستم آموزشی کشور از سوی بخش خصوصی ایران تبدیل شده است.

این پویش تاکنون موفق به بهره‌برداری از 67 مدرسه در 18 استان کمتر توسعه یافته کشور شده است.