افتتاح دو مدرسه «ایران من» در بیارجمند و میامی استان سمنان

دو مدرسه ساخته شده از سوی پویش «ایران من» در روستای احمدآباد شهرستان بیارجمند و حق‌الخواجه شهرستان میامی افتتاح شد. 

به گزارش روابط عمومی پویش ایران من، مدرسه سه‌کلاسه «ایران من 79» در مراسمی که روز چهارشنبه 22 آذر در روستای احمدآباد شهرستان بیارجمند واقع در استان سمنان برگزار شد، با حضور پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، علی اصغر جمعه‌ای رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان، ابوالفضل دریانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان، زهرا گیتی نژاد مدیر خیریه مهر گیتی و جمع دیگری از مسئولان استانی افتتاح گردید.

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی در مراسم افتتاح  مدرسه «ایران من 79» ضمن تشکر از حامیان پویش ایران من در ساخت این مدرسه گفت: هدف فعالان اقتصادی‌ای که از ابتدا پویش ایران من را در مدرسه‌سازی یاری کرده‌اند، سرمایه‌گذاری در توسعه کشور بوده است. امروز فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی دیگر می‌دانند که با ارزش‌ترین و پرثمرترین فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری در بخش تولید، بازرگانی، صنعت و خدمات نیست، بلکه سرمایه‌گذاری در نسل آینده کشور است.

وی در این مراسم که چهارشنبه 22 آذر در روستای احمدآباد شهرستان بیارجمند واقع در استان سمنان برگزار شد، تأکید کرد: قفل توسعه در کشور ما شکسته نخواهد شد، مگر اینکه فقر فرهنگی و آموزشی از کشور به ویژه مناطق محروم رخت بربندد. سرمایه‌گذاری روی فرزندان این کشور با این هدف انجام می‌شود که بتوانند کاری را که نسل امروزِ فعالان اقتصادی در حوزه توسعه اقتصادی انجام داده‌اند ادامه داده و روند توسعه را تقویت کنند.

مؤسس پویش ایران من در بخشی از سخنان خود به ضعف‌های سیستم آموزشی در ایران اشاره کرد و گفت: کشور ما از نوعی شکاف عدالتی در حوزه آموزش رنج می‌برد. با وجود تلاش‌های دولت در این زمینه، موانعی همچون وسعت کشور و عمق زیاد شکاف عدالتی، فاصله ما را با نقطه مطلوب طولانی کرده و بنابراین همراهی بخش خصوصی در حوزه عدالت آموزشی ضروری است.

پویش «ایران من» از سال 1393 با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده است. این پویش در 18 استان محروم و کمتر توسعه یافته کشور احداث 100 مدرسه ابتدایی را در دستور کار دارد؛ که بیش از 30 مدرسه در این طرح به بهره‌برداری رسیده است.

این پویش با هدف رفع موانع آموزشی، 100 مدرسه را در 18 استان در دست اجرا دارد که نام همه آنها «ایران من» خواهد بود. مؤسسان این پویش بر این باور هستند که فرزندان ایران در همه جای این کشور پرتنوع و پرتکثر، اعم از فارس، ترک، کرد، بلوچ، ترکمن و سایر اقوام و مذاهب، در یک ویژگی مشترک هستند و آن «ایرانی بودن» است.

نام همه مدارسی که با حمایت این پویش ساخته می‌شوند «ایران من» گذاشته می‌شود تا بستری برای سرمایه‌گذاری روی اشتراکات فرهنگی باشد.