کسب رتبه اول مدیرانِ زن از سوی پروا سلطانی مدیر عامل شرکت پرسال

شرکت پرسال با مدیریت پروا سلطانی موفق شد در رتبه‌بندی سالانه اتاق بازرگانی، مقام اول را در میان شرکت‌هایی که توسط زنانِ کارآفرین تأسیس شده و اداره می‌شوند، کسب نماید.

به گزارش روابط عمومی شرکت پرسال، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی از ابتدای سال 90 اقدام به رتبه‌بندی اعضای خود بر اساس صلاحیت حرفه‌ای و اهلیت، عملکرد مالی و بازرگانی خارجی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی کرده و 1200 شرکت را براساس امتیازهای کسب شده رتبه‌بندی کرده است.

طبق آمارِ منتشر شده از سوی مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران، شرکت پرسال با مدیریت پروا سلطانی موفق شد در میان 30 شرکت اول ایران، 88/9 امتیاز کسب کرده و مقام نخست را به خود اختصاص دهد. شرکت «کیسون» با مدیریت عامل گیتی سیف‌الهی مقدم و «راه‌سازی و ساختمان 115» با مدیریت عامل مریم حاجیعلی نیز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

امتیازهای کسب شده از سوی شرکت‌های با مدیریت زنان با اختلاف بسیار ناچیزی در مقایسه با امتیاز شرکت‌های تحت مدیریت مردان قرار دارد که این خود می‌تواند گویای موفقیت زنانِ کارآفرین و مدیر در عرصه اقتصاد کشور باشد.

میانگین سنی مدیران زن نیز نکته قابل توجه دیگری است که رتبه‌بندی اتاق بازرگانی را حائز اهمیت کرده‌است. 67 درصد از مدیران زن بین 40 تا 60 سال سن دارند، واقعیتی که نشان می‌دهد مدیران جوان گوی سبقت را سایر مدیران ربوده‌اند. 40 درصد مدیران شرکت کننده در این رتبه‌بندی مدرک کارشناسی، 30 درصد آنها کارشناسی ارشد و 10 درصد دکترا داشته‌اند که نشان از آشنایی این مدیرانِ موفق با به‌روزترین مدل‌های مدیریت و دانش کسب‌وکار جهانی دارد.

در سال‌های اخیر زنان موفق شده‌اند در عرصه جهانی پست‌های مدیریتی بیشتری را احراز کرده و قواعد ناعادلانه حاکم بر محیط کار را بر هم بزنند. زنان در حال حاضر بیش از 15 درصد پست‌های اداری و کرسی‌های هیئت مدیره شرکت‌های عضو شاخص فورچون 500 را دارا هستند. در ایران نیز سهم زنان از پست‌های مدیریتی رو به افزایش است.

مطابق آمار منتشر شده در فصلنامه رتبه، 30 مدیر زن شرکت‌کننده در رتبه‌بندی اتاق بازرگانی توانسته‌اند بالغ بر 148 هزار شغل در کشور ایجاد کرده و در سال مبلغی بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای کشور ایجاد کنند.

بدیهی است حضور زنان ایرانی در عرصه اقتصاد، نابرابری‌های موجود را از میان برداشته و توسعه را تبدیل به فرایندی فراگیر خواهد کرد. رتبه‌بندی اتاق بازرگانی این نوید را می‌دهد که سهم 2/8 درصدی زنان ایرانی از مشاغل مدیریتی در حال افزایش است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید