پویش کارآفرینان بخش‌ خصوصی برای احداث 100 مدرسه در ایران

ایرنا- گروهی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به همراه جمعی از فعالان و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی کشور، از دو سال پیش گرد هم آمده‌اند و با ایجاد پویشی با عنوان «ایران من» ساخت مدرسه را در نقاط کمتر برخوردار کشور آغاز کرده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اتاق بازرگانی، صنایع، ‌معادن و کشاورزی تهران، این بخش از فعالان بخش‌خصوصی در گام نخست این پویش، ساخت 100 مدرسه ابتدایی را در 18 استان کشور تعهد کرده‌اند. تاکنون 19 مدرسه ابتدایی که بر سر در آن «مدرسه ایران من» نوشته شده، به بهره‌برداری رسیده است.

این گروه ساخت و تکمیل 55 باب مدرسه دیگر را با هزینه حدود 60 میلیارد ریال در برنامه دارد.

فعالیت این گروه از فعالان اقتصادی، از خرداد ماه سال 1393 با مشارکت در ساخت مدرسه در یکی از روستاهای استان ایلام آغاز شد و مهر ماه همان سال نیز نخستین مدرسه ایران من، در استان لرستان افتتاح شد. برنامه و جانمایی پویش ایران من برای ساخت مدارس ابتدایی در 18 استان کشور به گونه‌ای است که به گزارش روابط عمومی این نهاد مدرسه‌ساز، تاکنون قرارداد قطعی 95 مدرسه در این 18 استان قطعی شده و از میان آن، پیشرفت فیزیکی ساخت 10 مدرسه نیز بالغ بر 90 درصد بوده است. 

از دو سال پیش که پویش ایران من فعالیت مدرسه‌سازی خود را آغاز کرده است، حدود 90 نفر از کارآفرینان و صاحبان بنگاه‌های اقتصادی به این پویش پیوسته‌اند.

شرکت پرسال نیز به عنوان پشتیبان مالی و معنوی از ابتدای راه همراه این پویش بوده است و امکانات و نیروی انسانی خود جهت پیشبرد اهداف این پویش به کار بسته است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید