پلتفرمی آسان برای تجزیه‌وتحلیل داده‌های کلان نفت‌وگاز ساخته می‌شود

اوپک با ساخت پلتفرم تجزیه‌وتحلیل داده‌های کلان نفت‌وگاز، دسترسی آسان به اطلاعات جامع و شفاف در عرصه نفت‌وگاز را وارد مرحله جدیدی می‌کند.

پروژه مدیریت داده‌های نفت‌وگاز که با همکاری وزارت انرژی امارات متحده عربی کلید خورده است، به طراحی پلتفرمی پیچیده، جامع و پرکاربرد خواهد پرداخت که تجزیه‌و‌تحلیل داده‌های جهانیِ معتبر در عرصه نفت‌و‌گاز را برای کاربران آسان خواهد کرد.

طبق اعلامیه دبیران کل اوپک، پلتفرم داده‌های نفت‌وگاز، شامل ابزارهای گوناگون تجزیه و تحلیل، نقشه‌های تعاملی، چارت و جداولی است که خلأ موجود در زمینه داده‌های معتبر نفت‌وگاز را پر کرده و شفافیت را در این زمینه گسترش خواهد داد. این پلتفرم همچنین به دیتابیس‌های تجاری موجود در اینترنت متصل شده و علاوه بر داده‌های اولیه، داده‌های پردازش‌شده همچون اطلاعات موجود در این عرصه به تفکیک کشورها و دوره‌های مختلف تاریخی، جریانات بازار و تولیدات روز را هم در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

اوپک درصدد است از نتایج اولین فازِ پروژه داده‌های کلان نفت‌و‌گاز در کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی فرآورده‌های شیمیایی در ابوظبی که 13-16 نوامبر برگزار می‌شود رونمایی کند.

برای مطالعه متن اصلی خبر به http://www.opec.org/opec_web/en/press_room/4225.htm مراجعه کنید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید