همراهی با طبیعت؛ به مناسبت روز جهانی زمین

 

روز جهانی زمین برای همه ما یادآور نقش اساسی محیط‌زیست در زندگی و معیشتمان است؛ بهانه‌ای است برای اینکه دوباره بیانیه سازمان ملل در سال 1992 را به خاطر بیاوریم؛ بیانیه‌ای که به جهانیان توصیه می‌کند برای دستیابی به تعادلی پایدار میان نیازهای اقتصادی، اجتماعی و محیط‌زیستی انسان‌های امروز و فردا، با زمین و طبیعت هماهنگ شوند.

ما نیز در پرسال برای گرامیداشت روز جهانی زمین بار دیگر بر پایبندی خودمان نسبت به شناسایی و به‌کارگیری استانداردها و دستور‌العمل‌های مناسب برای احترام به زمینی که روی آن کار و فعالیت می‌کنیم صحه می‌گذاریم. باعث افتخار ماست که با تلاش بی‌وقفه در زمینه مسئولیت اجتماعی، احترام به زمین و طبیعت را به جزئی جدایی‌ناپذیر از کسب‌وکارمان تبدیل کرده‌ایم. امروز ما نیز مانند سایر کسب‌وکارهای پایدار در جهان بر این باوریم که پایداری زنجیره تأمین، کاهش ضایعات، محافظت از زمین و سرمایه‌گذاری روی اجتماعات محلی نقش مهمی در دستیابی به آینده‌ای روشن برای نسل‌های آینده ایفا می‌کند.

بر همین اساس از سال‌ها پیش ضمن بازشناسایی مسئولیت اجتماعی خودمان دو اقدام مهم را در پرسال انجام دادیم که یکی از آنها تلاش در راستای بالابردن سطح آگاهی جوامع محلی نسبت به مسئولیت خود در قبال محیط زیست از طریق برگزاری کارگاه‌های مشارکتی در روستاهای کمتر برخوردار بوده‌است. ما همچنین مفتخر به طراحی و همکاری در پروژه‌ای گسترده برای ساخت 100 مدرسه در غالب پویش ایران من در مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور هستیم؛ پروژه‌ای که با مشارکت گروهی از بازرگانان و کار آفرینان  عزیز کشورمان انجام شد و تا تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده آن فاصله‌ای نداریم.

دومین اقدام مهمی که در زمینه مسئولیت اجتماعی انجام دادیم به‌حداقل‌رساندن آسیب‌های زیست‌محیطی ناشی از فعالیت‌های شرکت بود.در پرسال بخصوص در حوزه معدن ، با نگاه معدنکاری سبز و در حوزه انرژی با فرهنگ سازی و استفاده از تجهیزات بروز شده در ساختمانها و واحدهای تولیدی سعی کردیم با بهینه‌سازی مصرف انرژی و رعایت اصول زیست محیطی حتی  در جزئیاتی همچون ساکهای ‌دستی‌ پارچه‌ای، فعالیت‌های روزمره شرکت را از هر نوع آسیبی به زمین پاک نگه داریم.

امروز در روز زمین ما مفتخریم که  به مسئولیت‌هایمان در قبال جامغه و محیط زیست حساس بوده ایم و آن را در راس استراتژیهای سازمان  دیده ایم و با نگاهی به عملکردمان خوشنود باشیم که علاوه بر پیشگامی در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکتی در کشور، در مرتفع کردن نگرانی های مشتریانمان در مقابل محیط زیست نیز موفق عمل کرده‌ایم و به آنها نوید کسب‌وکاری سبز را داده‌ایم.  

 

پروا سلطانی

مدیر عامل شرکت پرسال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید