موافقتنامه اقتصادی اوراسیا بر وضع اقتصاد ایران تاثیر مثبت می‌گذارد

6093 orasia urasia iran wikiplast

وزیر امور خارجه روسیه «سرگئی لاوروف» معتقد است که موافقتنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا بر وضع اقتصاد ایران تاثیر مثبت و پرثمر می‌گذارد.

«سرگئی لاوروف» روز چهارشنبه 6 آذر در آکادمی دیپلماتیک وابسته به وزارت خارجه قرقیزستان در پاسخ به این پرسش که چه موارد مثبتی در پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا وجود دارد، اظهار داشت: در همه شرایط پیدایش شرکای جدید و تسهیل در روابط تجاری با شرکای سنتی برای اقتصاد ایران پرثمر خواهد بود.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه سخنان خود در پاسخ به پرسش دیگری درباره برجام گفت که خواسته آمریکا از ایران برای اجرای برجام پس از خروج واشنگتن از این توافق ضد و نقیض است. وی ادامه داد: آمریکا از این سند و از این توافق خارج شد و به این صورت نبود که صرفا از اجرای آن صرف نظر کرد، بلکه همه کشورها را از تجارت با ایران منع کرد، هرچند که این توافق به صورت مستقیم تجارت با ایران را به عنوان سهم جامعه جهانی در حل این مساله در پاسخ به انصراف ایران از بسیاری از فعالیت‌های خود در عرصه انرژی هسته‌ای پیش بینی کرده بود.

منبع: ایرنا

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

پرسال هلدینگی فعال در حوزه صادرات و واردات محصولات پتروشیمی، مشتقات نفتی، کاغذ و فراورده‌های سلولزی، محصولات کشاورزی و همچنین استخراج و فراوری محصولات معدنی است. این مجموعه با بیش از 22 سال سابقه فعالیت تجاری، در زمره 20 شرکت اول ایران در زمینه بازرگانی قرار دارد.

  • آدرس دفتر مرکزی: تهران –اتوبان مدرس- الهیه – خیابان بیدار- پلاک 5–واحد39
  • کدپستی: 1964914168
  • تلفن : 26208341- 26208371
  • فکس : 26208331
  • ایمیل: info@persol.ir

تماس

نام شما:
Invalid Input

پیغام:
Invalid Input

کد امنیتی:(*)
کد امنیتی: Invalid Input