معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران در اجلاس سن پترزبورگ

پدرام سلطانی نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در اجلاس بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ 2016 شرکت کرد و از فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در کشورمان گفت.

نائب‌رئیس اتاق ایران در اجلاس بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ 2016 (SPIEF 2016) فرصت‌های جدیدی سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران خارجی در ایران را معرفی کرد.

پدرام سلطانی نائب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در اجلاس بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ در دوره اقتصادی پساتحریم ایران در سال 2016 شرکت کرد. او در این اجلاس در مورد فضای سرمایه‌گذاری در این کشور و همچنین ظهور فرصت‌های جدید به دنبال برجام اظهار سخنانی را ارائه کرد.

سلطانی در میزگردی با عنوان «زندگی پس از تحریم: ورود دوباره ایران به اقتصاد جهان» فرصت‌های ممکن برای سرمایه‌گذاری در ایران را در پنج شاخه دسته‌بندی کرد: منابع طبیعی و صنایع مرتبط؛ حمل‌ونقل؛ توریسم؛ منابع انسانی و صنایع مرتبط با فناوری و کسب‌وکارهای الکترونیکی؛ و بازار مصرف‌.

محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران، حسین یعقوبی میاب مدیرکل بین‌الملل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه نیز در میزگرد اقتصاد و فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری در ایران حضور داشتند.

نائب‌رئیس اتاق ایران گفت که اصلاحات جدید در قوانین و مقررات ایران که از سوی دولت در حال اجراست کمک می‌کند فضای کسب‌وکار مهمان‌نوازانه‌تر شود. او اضافه کرد: «البته ایران مشکلاتی در زمینه قوانین سرمایه‌گذاری دارد که به زودی برطرف خواهد شد. بخش خصوصی مشتاقانه با دولت همکاری می‌کند تا فضای کسب‌وکار را بهبود ببخشد.»

اجلاس بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ رویدادی سالانه در دنیای اقتصاد و کسب‌وکار است. طی چند دهه گذشته این اجلاس به محلی جهانی و مهم برای مذاکرات نمایندگان جوامع اقتصادی تبدیل شده و تمامی مسائل کلیدی در حوزه اقتصادی روسیه، بازارهای نوظهور و جهان در آن به بحث گذاشته می‌شود. اجلاس بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ در روز 16 تا 18 ژوئن 2016 با حضور بیش از 10هزار شرکت‌کننده از روسیه و دیگر نقاط دنیا برگزار شد. روسای دولت‌ها از اقتصادهای نوظهور، مدیران شرکت‌های بزرگ، ومهم‌ترین کارشناسان علمی و رسانه‌ای و دیگر چهره‌های مهم اجتماعی در این اجلاس حضور داشتند.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید