ریشه کن کردن معضل گرسنگی، هدفی بزرگ اما چگونه

Persol_Food_Products.jpg

شانزدهم اکتبر به مناسبت سالروز تاسیس سازمان خوار و بار جهانی (فائو) به نام روز جهانی غذا نام نهاده شده است. مطابق رسم هر ساله، هدف‌گذاری‌هایی تعیین می‌شود و امسال این هدف به صفر رساندن گرسنگی تا سال 2030 است چرا که «آینده ما را اعمال امروزمان خواهد ساخت».

با توجه به پیش‌بینی‌های افزایش جمعیت تا مرز 9 میلیارد نفر تا سال 2050، نیاز بشر به مواد غذایی 50% افزایش می یابد که تامین این میزان از تقاضا بسیار دشوار می‌نماید. آمارها حاکی از توزیع ناقص موادغذایی علی‌رغم کافی بودن تولیدات برای جامعه جهانی است. یکی از دلایل این توزیع ناقص، وجود نرخ هدر رفت بسیار بالا در زمان حمل‌و‌نقل است. ارزیابی‌ها حاکی از آن است که به‌طور متوسط 30% از تولیدات غذایی حین حملو نگهداری از بین می‌روند و از مهم‌ترین دلایل آن می‌توان به دانش پایین کشاورزان درباره روش‌های نگهداری از موادغذایی، عدم دسترسی آنان به فناوری‌های نوینِ زنجیره سرد و نبود انرژی لازم برای انبارداری بهینه اشاره کرد؛ مسئله‌ای که پایداری فعالیت‌های کشاورزی در مناطق روستایی را به خطر انداخته است.

مطابق با توصیه‌های سازمان جهانی غذا، راهکارهایی از جمله به‌کارگیری شیوه‌های جدید در کاشت، داشت، برداشت و حمل‌و نقل محصولات کشاورزی و همچنین سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی در خرده‌کشاورزی در مناطق روستایی، به پایدار کردن چرخه تولید و مصرف محصولات غذایی می‌انجامد. این پایدارسازی باید همراه با بهره‌گیری از رویکردهای نوآورانه در زمینه تولید محصولات کشاورزی مانند استفاده از شیوه های استاندارد کشاورزی دقیق (Precise agriculture)، مصرف بهنگام کودها و آفت‌کش‌های شیمیایی در جهت کاهش خسارات وارده به محصول و همچنین بهبود شرایط حمل‌ونقل موادغذایی در جهت کاهش تلفات و هدررفت احتمالی باشد.

پرسال نیز از زمانی که به عرصه موادغذایی قدم گذاشته اصول پایداری در کشاورزی را مدنظر قرار داده است. با توجه به حساسیت مواد غذایی در حین حمل‌ونقل، شرایط باید به گونه‌ای مهیا شود که محصولات ارزشمند غذایی با کمترین خسارت ممکن به بازار هدف برسند. با توجه به این نکته، شرکت پرسال با فعالیت در زمینه تجارت مواد غذایی همیشه سعی دارد تا با بهره‌گیری از به‌روزترین سیستم‌های حمل‌ونقل و نگهداری مجهز به امکانات کنترل زنجیره سرد (سرد کردن محصول پس از برداشت و حفظ آن در دمای کنترل شده تا رسیدن به بازار هدف)، خسارت‌های احتمالی را به حداقل ممکن برساند.

همچنان که گفته شد با افزایش روزافزون جمعیت و حتی با وجود کافی بودن میزان تولیدات کشاورزی، افزایش تولید باید در دستور کار قرار گیرد چراکه باتوجه به افزایش نرخ رشد جمعیت تا سال 2050، میزان هدررفت‌ها نیز به همین میزان افزایش یافته و تامین غذای افراد جامعه با مشکلات بسیار جدی روبرو خواهد شد. که این افزایش حتما با اثر توأمان بهبود کیفیت تولیدات و همچنین شرایط نگهداری (اقدامات پس از کاشت) محصولات فراهم می‌شود. سعی ما در پرسال بر این است که با رعایت استاندارها و همچنین بهره‌گیری از ایده‌های نوین بتوانیم گام مهمی در این زمینه برداریم.

پرسال همچنین با حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه‌های مختلف کشاورزی بصورت برگزاری استارت آپ فکتوری و کمک به عملیاتی کردن پروژه های بین المللی از جمله با شرکت های ایتالیایی، اسپانیایی، هندی و ایرانی این اقدامات را آغاز نموده است. فعالیت این شرکت‌ها در زمینه بهبود فرآیندهای کشاورزی شامل سیستم‌های آبیاری، مراقبت‌های در زمان داشت و نیز ایجاد بسترهای مناسب در زمینه شبکه توزیع مواد غذایی است که در بهبود شرایط تولید محصولات کشاورزی بسیار مفید خواهد بود.

 

***گردآوری و تدوین: دپارتمان بازرگانی مواد غذایی شرکت پرسال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید