روزی برای گرامی‌داشت حقوق کارگران و کارمندان

روز جهانی بهداشت و ایمنی در محیط کار فرصت مناسبی است که به وضعیت نامناسب زنان در محیط کار و شکاف‌های جنسیتی موجود در جوامع در حال توسعه اشاره کنیم.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------

روزی برای گرامی‌داشت حقوق کارگران و کارمندان

پروا سلطانی، مدیرعامل شرکت پرسال؛

 

روز جهانی بهداشت و ایمنی در محیط کار نه فقط یک مناسبت بین‌المللی که فرصتی همگانی برای ارزیابی شرایط همه کارگران و کارکنان این مرز و بوم و اطمینان‌یافتن از برخورداری آنها از حقوق کافی، سلامت جسمی و روانی، حمایت‌های اجتماعی لازم و به طور کلی رفاه نیروی کار است.

این روز جهانی یک بار دیگر به ما هشدار می‌دهد که شرایط نیروهای کار در جهان چندان خوشایند نیست؛ به ویژه که گفته می‌شود هنوز هم در بسیاری از کشورهای جهان ارتباط مستقیمی میان رشد اقتصادی و ارتقای کیفیت محیط کار وجود ندارد. گزارش‌های سازمان بین‌المللی کار تأکید بر این نکته را الزامی می‌کند که رشد اقتصادی زمانی می‌تواند به توسعه بیانجامد که شغل شایسته و ثمربخش برای همه جوانان در دسترس باشد و شرایط کیفی محیط کار هم‌پای رشد اقتصادی بهبود پیدا کند. این بهبود کیفی بدون شک جلوگیری از آسیب‌های ناشی از مشاغل پرخطر را نیز به دنبال خواهد داشت.

امسال روز جهانی بهداشت و ایمنی در محیط کار برای همه ما یادآور حادثه تلخ پلاسکو نیز خواهد بود. کشته و مصدوم شدن بیش از 200 آتش‌نشان به دلیل بی‌مبالاتی در تأمین حداقل‌های ایمنی در یک ساختمان غیراستاندارد به درستی به ما یادآوری کرد که نسبت به آسیب‌دیدگی یا فوت حتی یک کارگر هم بی‌تفاوت نباشیم. من فکر می‌کنم ما نیازمند مکانیسم کارآمدتری برای ارزیابی شرایط ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در محیط کار داریم تا بتوانیم از پدیدآمدن فاجعه‌های انسانی جلوگیری نماییم. سازمان بین‌المللی کار نیز کارآمدسازی سیستم گردآوری و بهره‌گیری از داده‌های ایمنی و بهداشت حرفه‌ای را در سال 2017 در دستور کار خود قرار داده‌است تا از این طریق به شیوه‌ای مؤثرتر در تبیین و اجرای سیاست‌های بین‌المللی قدم برداشته و با شناسایی بخش‌های خطرناک اقدامات پیشگیرانه را در سطح بین‌المللی اشاعه دهد.

روز جهانی بهداشت و ایمنی در محیط کار همچنین فرصت مناسبی است که به وضعیت نامناسب زنان در محیط کار و شکاف‌های جنسیتی موجود در جوامع در حال توسعه نیز اشاره کنیم. خوب است بدانیم که مروری بر آمارهای موجود در زمینه سهم زنان از بازار کار در سطح جهان نشان می‌دهد که در بسیاری از مناطق جهان، زنان هنوز هم در دام مشاغل کم‌مهارت و فعالیت‌های بدون دستمزد گرفتارند. سازمان بین‌المللی کار زنان معتقد است زنانِ شاغل تا سال 2030 وضعیت بهتری را تجربه نخواهند کرد؛ اگر قدمی برای رفع شکاف‌های جنسیتی برداشته نشود. در کشور ما نیز زنان با وجود تلاش بسیار در جهت ارتقای سهمشان از بازار کار کمتر از 14 درصد از فرصت‌های شغلی را نصیب خود کرده‌اند. من فکر می‌کنم فارغ از ضعف‌های ساختاری محیط کار در زمینه شکاف جنسیتی، باید نگاهی ویژه به مسائل فرهنگی در این زمینه داشته باشیم و قبل از هر چیز پیش‌فرض‌هایی را مد نظر قرار دهیم که خود زنان را از مطالبه شرایط بهتر در محیط کار بازمی‌دارد. من فکر می‌کنم مسئولیت پر کردن بخشی از این شکاف جنسیتی روی دوش خودمان است و باید از انجمن‌های فعال در حوزه زنان بخواهیم که در این زمینه فعالانه‌تر برخورد کنند.

منتشر شده در روزنامه شرق- هفتم اردیبهشت 1395

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید