روایتی از اولین جلسه رسمی سال 1398 در شرکت پرسال!

کارکردن یا مسابقه دادن؟!

روایتی از اولین جلسه رسمی سال 1398 در شرکت پرسال

 

IMG 9070

 

چهارشنبه هفته گذشته با دلی خوش دور هم جمع شده بودیم تا نگاهی به موفقیت‌ها و شکست‌های سال 1397 بیاندازیم و تعهدمان به اهداف تعیین شده سال 1398 را تجدید کنیم، حرف‌هایی زدیم و نکاتی شنیدیم که رسیدن به خط پایان را برایمان آسانتر کردند.

در این دورهمی، پروا سلطانی بعد از تشبیهِ کارکردن در شرکت پرسال به دوی امدادی، چهار اصل مهم برای برنده‌شدن در این مسابقه را با همکاران در میان گذاشت. اولین اصل همکاری در دوی امدادیِ پرسال از دیدگاه مدیرعامل شرکت این بود که برای چالش‌ها به دنبال راه‌حل باشیم و هر زمان به مشکلی برمی‌خوریم با پیشنهاد سراغ مدیر یا همکار خود برویم.  

پروا سلطانی همچنین سه اصل «مدیریت زمان»، «چابکی در تصمیم‌گیری و اجرای تصمیمات» و «به‌روزکردن مهارت‌های تخصصی و عمومی» را برای موفقیت در رساندن چوب امدادی به سایر هم‌تیمی‌ها ضروری دانست.

در بخش دیگری از جلسه ابتدای سال، مدیران شرکت پرسال _به عنوان مربیان اصلی تیم_ شعار هر دپارتمان را با سایر اعضا در میان گذاشتند. معین سلیمانی با طرح شعار «خاک را با دانش و تلاش کیمیا کنیم» به مأموریت بدنه معدنی شرکت پرسال در زمینه بهره‌برداری پایدار از خاک کشورمان پرداخت و گفت: «ما موفق شده‌ایم با دانش و تلاش از ماده بی‌ارزشی که بلااستفاده بوده است، ماده ارزشمندی پیدا کنیم تا بتوانیم علاوه بر سودآوری، اشتغال‌زایی کنیم»  

اگر می‌دویم باانرژی بدویم!

شعار بخش منابع انسانی با سرپرستی آرش میرسنجری «استعدادیابی و آموزش، بهداشت و سلامت، آرامش و لبخند بیشتر برای همه» بود. او پس از تأکید بر نقش حفظ روحیه در شرایط کنونی گفت: «مهم ترین مأموریت ما در سال پیش رو این است که حالمان خوب باشد.»

توکتم آینه‌کار هم با شعار هوشمندانه «افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی‌دهند، بلکه کارها را به گونه‌ای متفاوت انجام می‌دهند»، رمز دوندگی در بخش صادرات فراورده‌های شیمیایی و معدنی را خلاقیت در روال عادی صادرات دانست. امیر حسینی، راهبر صادرات موادغذایی در شرکت پرسال، به هدف‌گذاری این بخش براساس شعار «اعتلای محصول ایرانی و برند پرسال در بازارهای جهانی» پرداخت و مطرح کرد: «با توجه به این نکته که ما با روسیه به‌عنوان کشوری همکاری می‌کنیم که محصولات ایرانی را چندان قبول ندارد، سعی کردیم وجهه محصولات ایرانی را در بازار ارتقا دهیم و اگرچه سعی و خطاهایی داشتیم، خوشحالیم که نتایج خوبی گرفتیم.»

دست‌اندازی به نام بازار داخلی

علیرضا شیرزاد عضو فعال و همیشه‌درصحنه تیم کاغذ و فراورده‌های سلولزی در پرسال شعار اندیشمندانه «عبور از چالش‌های پیش رو، حفظ بازار موجود و راه یافتن به بازارهای جدید سلولزی» را سرلوحه فعالیت‌های این بخش عنوان کرد و گفت: «در سال جدید امیدوار هستیم که بتوانیم با ورود مواد اولیه، پویایی واحد سلولزی را حفظ کنیم.»

و اما سخت‌گیرترین عضو تیم پرسال و مدیر بخش حسابداری، محمدرضا طلیسچی، بار دیگر تأکید کرد: «ما دقیق، سخت‌گیر، سخت‌کوش و همدل هستیم.» او درباره مأموریت حسابداری در خصوص مستندسازی تراکنش‌های مالی شرکت پرسال گفت: «ما خواهان اطلاعات‌گیری دقیق از دپارتمان‌های مختلف با هدف مستندسازی کلیه فعالیت‌های داخلی و خارجی شرکت هستیم.»

مینا کامران سرپرست واحد روابط عمومی هم با شعار «چشم بینا، گوش بیدار و و زبان گویای پرسال با بهره‌گیری از نوآوری، مهارت و دانش جمعی» از همه همکاران خواست با ارائه دانش تخصصی خود به روابط عمومی، این بخش را در حفظ و اعتلای اعتبار شرکت پرسال یاری کنند.

ورود به پیست دو و میدانی و ملزومات آن از زبان پدرام سلطانی

رئیس هیئت مدیره پرسال در بخش پایانی دورهمی سال 1398، گفت: «امسال از سال گذشته سال به مراتب سخت‌تری است؛ تیم ما موقع ورود به پیست دو و میدانی، حتما شرایط را سخت تر می بیند، بنابراین حفظ روحیه قبل از شروع و در حین آن مهمترین رمز موفقیت است .»

پدرام سلطانی همچنین گفت جلسه ابتدای هر سال بهترین موقعیت برای روحیه‌گرفتن از یکدیگر است. ما مثل اعضای یک تیم دوی امدادی دور هم جمع می‌شویم تا بتوانیم قبل از مسابقه چشم‌انداز مشترک برنده شدن و بدون خطا کار کردن را با هم مرور کنیم.

او تأکید کرد: «برای تبدیل شدن به عضو باروحیه تیم ضروری است که هرکدام از ما تلاش کنیم از سال قبل بهتر باشیم؛»

در پایان این نخستین دورهمی، همه ما به عنوان اعضای خانواده پرسال به رسم هر سال، سوگند یاد کردیم با پایبندی به منشور اخلاقی شرکت پرسال تلاش کنیم با خلاقیت، نوآوری و کار جمعی، در مسیر پر فراز و نشیب فعالیت اقتصادی قدم برداریم.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید