رهبری هنر نفوذ به دیگران است

text.photo

رهبری هنر نفوذ به دیگران است

 

پروا سلطانی، مدیر عامل شرکت پرسال در دومین دور از جلسه‌های پرسش و پاسخ با مدیران عامل در برنامه‌ی بانوان کارآفرین اتاق بازرگانی ایران و سوئیس WEP  که  هفدهم آذر ماه نود و هشت در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد بعنوان یکی از پنلیست‌های برنامه حضور یافت.

وی در پاسخ به این سوال که بنظر شما سقف شیشه‌ای تا چه حد در محیط کسب و کار فعلی جامعه‌ی ایران مانع فعالیت و پیشرفت زنان در حوزه‌ی مدیریت می‌شود، اشاره کرد:

«من معتقدم سقف شیشه‌ای در همه جای دنیا هست و نه فقط در ایران. آمار اخیر نشان می‌دهد فقط 17% از مدیران ایرانی زن هستند و آنچه بیشتر در ایران معضل مشارکت بانوان محسوب می‌شود سقف فرهنگی ماست و نه سقف شیشه ای. آموزه‌های فرهنگی ما با پیشینه‌ی مردسالاری در ایران در هوش هیجانی‌ زنانی ایرانی اثر گذاشته است، اما هوش هیجانی افراد قابل تغییر و بهبود است. باید تلاش کنیم آموزه‌های فرهنگی که اعتماد به نفس زنان را تحت تاثیر قرار داده و موجب محافظه‌کاری و انفعالشان شده، اصلاح کنیم.»

در بخشی دیگر و در تعریف رهبری وی در ادامه افزود:«رهبری هنر نفوذ به دیگران است. رهبر تیم با یافتن قابلیت‌های افراد و با نفوذ به آن‌ها تیمی را هدایت می‌کند که هر کس در قالب استعداد خود با وی همکاری می‌کند. رهبرانی که به دل افراد رهبری می‌کنند نه به زمان و کردار آن‌ها معمولا کارنامه‌ی موفق‌تری دارند.»

در پاسخ به یکی از سوال‌های حاضرین درباره‌ی روحیه‌ی کمتر ریسک پذیری زنان در کار وی پاسخ داد:«زنان و مردان هر دو در طیف بسیار محافظه‌کار تا بسیار ریسک‌پذیر قرار دارند اما شاید توزیع نرمال زنان در بخش محافظه‌کار بیشتر تجمع داشته باشد. از آنجایی‌که در محیط کار بنا به انجام کار گروهی است، حضور افراد ریسک پذیر در کنار افراد محافظه‌کار می‌تواند از طرفی اهداف جاه‌طلبانه‌تری ایجاد کند و از طرفی ریسک خطاها و شکست‌های فاحش را کاهش دهد.»

سوالات بسیار دیگری هم در جلسه طرح گردید که مشروح آن را می‌توانید در گزارش اتاق بازرگانی ایران و سوئیس مطالعه نمایید.

3.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید