به همت پویش ایران من: مدرسه آیرقایه دو کلاسی شد

کلاس درس جدیدی که بنا بود به مدرسه روستای آیرقایه اضافه شود به همت گروهی ده نفره از داوطلبان پویش ایران من و کودکان این روستا ساخته و تجهیز شد.

مدرسه معرفت روستای آیرقایه در شهرستان رازو جرگلانِ خراسان شمالی طی چهارسال گذشته با یک کلاس درس نوسازی شده بود، اما با افزایش جمعیت روستا، دانش آموزان فضای کافی و استاندارد برای آموزش نداشتند. به همین دلیل پویش ایران من با تشکیل کمپینی به نام «به اضافه یک کلاس»، در بهمن ماه سال گذشته و در فرصتی کوتاه اعتبارات لازم برای ساخت یک کلاس درس دیگر را جمع‌آوری کرد.

سرانجام کلاسی که وعده آن به کودکان آیرقایه داده شده‌بود با همکاری اداره کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان، و در بازه زمانی یک ماهه ساخته شد. البته ساخت کلاس درس پایان کار این کمپین نبود و بچه‌های پویش ایران من در سفری که به روستا داشتند، با کمک دانش آموزان کلاس ساخته شده را تجهیز کردند.

پروا سلطانی مدیر عامل شرکت پرسال که به عنوان حامی مادی و معنویِ پویش ایران من در مراسم افتتاح مدرسه حضور داشت درباره فعالیت‌های انجام شده در قالب کمپین «به‌اضافه‌یک‌کلاس» گفت: دغدغه اصلی ما در این پروژه یادآوری داشته‌ها و توانمندی‌های دانش‌آموزان و اهالی روستا بود، به همین دلیل در تجهیز مدرسه با کمک خود دانش‌‍آموزان و با استفاده از امکانات محیطی و ایده‌های کودکان به زیباسازی محیط مدرسه پرداختیم.

او همچنین درباره اهمیت کمپین به‌اضافه یک کلاس اضافه کرد: اهمیت این کمپین تبدیل شدن آن به حرکت عمومی بود، زیرا این مدرسه با مبالغی که به صورت خرد گردآوری شده بود ساخته شد و به همین دلیل تمرینی بود برای همه، که به ما یاد داد، حتی با مبالغ بسیار اندک و یا تلاشی کوچک می‌‎توان در راستای توسعه آموزشی کودکان در دورترین نقاط ایران نیز گام برداریم.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید