بهبود نسبی صنعت معدن در سال 2017

طبق اعلامیه جدید  BMIبا توجه به روند افزایشی احتمالی قیمت های فلزات به نظر می رسد که صنعت معدن به تدریج روند افزایش در ارزش و تولید را تجربه خواهد کرد.

البته بهبود شرایط به تدریج صورت خواهد پذیرفت و به دلیل مسائل حساس سیاسی و ریسک قوانین و مقررات با چالش هایی روبرو خواهد شد.

دو عامل وجود دارد که ممکن است مانع رشد پایدار قیمت ها شود:

اولاً انتظار بر این است که اثر مثبت تقاضای چین روی قیمت جهانی کامادتی ها دچار افول شود. در سال 2016 افزایش قابل توجه فعالیت های اقتصادی در چین و به طبع تقاضای همراه شده با این فعالیت ها در بازار کامادیتی یکی از دلایل اساسی افزایش قیمت کامادیتی ها بوده است.

ثانیاً اثر مثبت تحریک فعالیت های اقتصادی مربوط به زیرساخت ها در آمریکا روی قیمت فلزات هم اکنون برای سال 2017 قیمت گذاری شده است. با این حال انتظار می رود که بسته تبلغی دونالد ترامپ مربوط به زیرساخت ها و اثر آن روی واردات فلزات آمریکا کاهش یافته و از بین برود.

پیش بینی می شود که از سال 2017 تا سال 2020 نرخ رشد میانگین 13.5 درصد برای ارزش صنعت معدن شاهد باشیم که نشان دهنده یک بهبود قابل توجه نسبت به کاهش ارزش 9.4 درصدی طی 4 سال قبلی باشد.

درکل BMI  پیش بینی می‌‎کند که بیشتر شرکت های معدنی عملکرد و وضعیت مالی خوبی را طی سالهای آینده تجربه خواهند کرد.

در سال 2017، به طور خاص ادامه حمایت مالی چین از اقتصاد که سبب افزایش مخارج در زیرساخت های عمومی خواهد شد سبب افزایش سرمایه گذاری در فلزات صنعتی خواهد شد.

ترجمه و تلخیص از تیم اقتصادی شرکت پرسال

متن اصلی را در اینجا بخوانید:

http://www.miningweekly.com/article/global-mining-industry-will-see-slight-improvement-in-2017-2016-12-07/rep_id:3650

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید