اهدا کتاب به انجمن حمایت از کودکان کار

به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی نزدیک به 1000 جلد کتاب از طرف شرکت پرسال به کتابخانه انجمن حمایت از کودکان کار تقدیم شد.

در ادامه پروژه مسئولیت اجتماعی شرکت پرسال به نام " هم افزایی دانش" دکتر پدارم سلطانی به نمایندگی از شرکت پرسال، طی برنامه ای با هدف آشنایی بیشتر با انجمنها و خیریه هایی فعال کشور در انجمن حمایت از کودکان کار، حضور یافت و در دو مرکز انجمن در دروازه غار با کودکان دیدار کرد. همچنین طی گفتگو با تعدادی از کودکان، معلمان و کارشناسان انجمن با این کودکان، نیازها و دغدغه هایشان بیشتر آشنا شد.

در ادامه طی جلسه ای در ساختمان مرکزی انجمن، فرزانه بنی هاشم نژاد مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار، با معرفی انجمن، اهداف و فعالیتها و بخشهای مختلف انجمن، به نیازها و موانع موجود جهت حمایت حداکثری از این کودکان پرداخت. 

بنی هاشم با اشاره به فعالیت بیشتر این کودکان در مجاورت بازار تهران، تشریح کرد کودکان و خانواده های ساکن در این منطقه تمام آسیب های ناشی از مجاورت بازار را تحمل می کنند ولی از مشارکت و مسوولیت اجتماعی بازار بهره ای نمی برند و درخواست کرد تا اتاق بازرگانی به این حوزه توجه بیشتری نشان دهد .

مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار، درخواست نمود تا جهت هم افزایی، مشارکت و همراهی بنگاه های اقتصادی از ظرفیتهای اتاق برای معرفی انجمن ها و سازمان های مردم نهاد در مجامع  و نشست های تشکل های عضو اتاق بهره گرفته شود.

در ادامه دکتر سلطانی با اشاره به ظرفیت و پتانسیلهای اتاق بازرگانی در این خصوص اظهار امیدواری نمود که بتوان در آینده هر چه نزدیک شاهد همکاری و مشارکت اتاق بازرگانی، بنگاههای اقتصادی با این قبیل انجمنهای حمایتی در قالب طرحهای مسئولیت اجتماعی شرکتی باشیم. 

دکتر سلطانی برگزاری دوره های آموزشی نظیر مدیریت تامین مالی از طرف اتاق بازرگانی برای انجمن ها، بازدیدهای برنامه ریزی شده اعضای اتاق از این انجمن ها و نیز استفاده از ظرفیت تشکل ها در این مسیر را زمینه ساز همکاری و مشارکت بیشتر بخش خصوصی و انجمن های خیریه دانست.

انجمن حمایت از کودکان کار به عنوان نهادی غیردولتی و غیرانتفاعی، از سال 1381 با مجوز رسمی وزارت کشور، با هدف حمایت از کودکان در معرض آسیب و به ویژه کودکان کار آغاز نموده است و به صورت رایگان، خدمات آموزشی و حمایتی خود را ارائه می‏ دهد. خدمات انجمن معطوف به توانمندسازی اقتصادی و فرهنگی خانواده در بی نیاز شدن از درآمد کودکان کار و توانمند شدن کودک در مقابله با آسیب های ناشی از کار است .این انجمن در حال حاضر دارای 4 مرکز فعال در تهران و یک مرکز در شهرستان بم می باشد و با ارائه خدمات آموزشی، تغذیه، بهداشت ، سلامت، مددکاری و روانشناسی به کودکان کار و خانواده های آنها می پردازد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید