اقدامات وسیع انجمن برای برگزاری سومین همایش سنگ‌آهن

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌ آهن ایران و دبیر سومین همایش انجمن درباره برگزاری سومین همایش سنگ آهن ایران اظهار کرد: به اعتقاد من این روزها همایش‌‌های بسیاری برگزار می‌شود، در نتیجه باید به دنبال پاسخی برای این سوال بود که چگونه همایشی سودمند برگزار کنیم.

پروا سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز توضیح داد: خوشبختانه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌ آهن ایران در زمینه برگزاری همایش سنگ آهن ایران اقدامات وسیعی را با نگاه و رویکرد تخصصی انجام داده است. این اقدامات شامل مواردی همچون تدوین استراتژی، مذاکره با بولتن‌های خارجی و دریافت مقالات علمی فراوان از اساتید اهل فن می‌شود. همچنین دعوت از مشاوران متخصص خارجی و همکاری با آنها به منظور تدوین طرح‌های توجیهی فنی و اقتصادی قابل ارائه به بانک‌های داخلی و خارجی، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی از دیگر اقدامات انجمن سنگ آهن بوده است.

به گفته وی، در حال حاضر با توجه به قرارگیری در دوران پساتحریم باید سومین همایش سنگ آهن ایران با این نگاه برگزار شود. در صورت برگزاری همایش با چنین نگاهی ما شاهد همایش علمی اقتصادی سنگ آهن خواهیم بود.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌ آهن ایران تصریح کرد: در حال حاضر حوزه سنگ آهن و فعالان آن با مشکلات بسیاری مواجه هستند، به همین دلیل سعی بر آن است تا در سومین همایش سنگ آهن ایران راهکارهایی برای حل این معضلات و مشکلات ارائه شود. در همین رابطه پنل‌ها و نشست‌های تخصصی با حضور کارشناسان و اساتید مختلف نیز برگزار خواهد شد تا بتوانیم شاهد خروجی مشخص در شرایط فعلی سنگ آهن باشیم.

سلطانی با اشاره به برگزاری همایش‌های مختلف در طول سال با موضوع سنگ آهن، بیان کرد: قصد ما این است از سال آینده همایش‌هایی که با موضوع سنگ آهن در طول سال برگزار می‌شود را زیرمجموعه همایش سنگ آهن ایران قرار داده تا خروجی این همایش‌ها یکسان و قابل استفاده برای فعالان آن و همچنین مسئولان و تصمیم‌گیرندگان حوزه سنگ آهن باشد.

به گفته وی از سوی دیگر تلاش می‌شود تا سطح همایش سنگ آهن ایران به سطح بین‌المللی برسد. در این صورت خروجی همایش برای دیگر کشورهای فعال در حوزه سنگ آهن نیز قابل استفاده خواهد بود. در گام نخست نیز هدف ما این است که همایش را به گونه‌ای برگزار کنیم تا با اقبال زیادی در منطقه خاورمیانه روبرو شود و استقبال از همایش در سطح منطقه از سوی شرکت‌ها و افراد متخصص در این حوزه هر ساله با افزایش مواجه شود.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌ آهن ایران افزود: برگزاری همایش سنگ آهن علاوه بر ارائه راهکار برای حل مشکلات موجود در حوزه سنگ آهن در مبادلات اقتصادی و یافتن شرکای تجاری موثر خواهد بود.

سلطانی اظهار کرد: تحلیل شرایط کسب و کار سنگ آهن در چشم‌انداز 5 ساله، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، جایگاه معدن و صنایع معدنی در قانون برنامه ششم توسعه و بهره‌وری در معادن با تکیه بر معدنکاری سبز و فناوری‌های نوین از محورهای اصلی برگزاری سومین همایش سنگ آهن ایران خواهد بود. 

منبع: انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید