افزایش 18 دلاری قیمت سنگ‌آهن در پی تعطیلی معادن واله در برزیل

افزایش 18 دلاری قیمت سنگ‌آهن در پی تعطیلی معادن واله در برزیل

 

بانک ملی استرالیا در پی تعطیلی معادن در برزیل و محدودیت‌های صادرات استرالیا و واردات چین، قیمت مورد پیش‌بینی برای سنگ آهن را ۱۸ دلار در هر تن نسبت به برآورد قبلی خود بالاتر برد.

در گزارش «دورنمای مواد معدنی و انرژی» بانک ملی استرالیا آمده است: تعطیلی معادن سنگ آهن در برزیل – در واکنش به نگرانی‌های ایمنی پیرامون سدهای پسماند غیرایمن – احتمالاً رشد عرضه جهانی در سال ۲۰۱۹ را محدود خواهد کرد. در حالی که پیش از این انتظار می‌رفت بازار امسال دچار مازاد عرضه شود و اگرچه بخشی از عرضه از دست رفته با تولید بالاتر در معادن دیگر به خصوص در برزیل جبران خواهد شد، عرضه همچنان محدودتر خواهد بود.

شکسته شدن سدی که گل‌ولای معدن واله (Vale) را مهار می‌کرد، دریایی از باطله سنگ‌آهن را به سوی دهکده‌های میناس گرایس در برزیل جاری کرد.

به گزارش اسکای نیوز، گل‌ولای سنگ‌آهن تاکنون جان 166 نفر را کشته و 147 نفر را مفقود کرده است.

Vale Mining

پیش از این رویترز در گزارش‌های تحقیقی خود اشاره کرده بود که سد معدن واله در شهر فیخائو استحکام کافی برای نگهداری از باطله‌های سنگ آهن را ندارد.

بهای معاملات سنگ آهن چین نیز به دلیل نگرانی‌ها نسبت به کاهش عرضه برزیل که دومین صادرکننده بزرگ به چین است، به رکورد بالای جدیدی صعود کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دولت برزیل به شرکت معدن‌کاری واله دستور داده که استفاده از هشت سد که برای نگهداری پسماند معدنی از آن‌ها استفاده می‌کند را متوقف کند.

این تعطیلی روی تولید ۹ درصد از تولید سالانه سنگ آهن واله تأثیر خواهد گذاشت؛ گزارش‌ها حاکی از آن است که کاهش تولید 30 میلیون تنی سنگ آهن از این معدن توسط دادگاه برزیل باعث کاهش تولید 18 میلیون تن گندله و سینتر فاین (در فرایند آگلومراسیون) در سال خواهد شد.

تحلیلگران پیش‌بینی خود از کاهش تولید سنگ آهن را از ۴۰ میلیون تن در هفته گذشته به ۷۰ میلیون تن افزایش دادند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00

چاپ   ایمیل

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید